Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej
SZKOŁĄ AKTYWNĄ SPOŁECZNIE w 2015 roku.
Taki tytuł nadała szkole Kapituła Konkursu:
Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Rozwoju Wolontariatu.
           Dnia 5 grudnia 2015 roku w Rzeszowie odbyła się VIII Podkarpacka Gala Wolontariatu, podczas której, uhonorowani zostali najaktywniejsi wolontariusze oraz dwie instytucje zaangażowane w rozwój idei wolontariatu w regionie. Jedną z nich był Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, który otrzymał ten tytuł za "szczególne zaangażowanie, entuzjazm i współpracę".

           Wolontariat jest nieodłączną częścią działań szkoły od 2007 roku. Zaczynałyśmy od kilku uczniów i kilku niewielkich akcji charytatywnych. Dzisiaj mamy prężnie działającą około 65 osobową grupę, w skład której wchodzą nasi podopieczni oraz rodzice, a nasze akcje obejmują sowim zasięgiem coraz to nowsze obszary. Porządkujemy groby, przygotowujemy paczki i kartki świąteczne dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, kwestujemy w Dniu Papieskim, dla Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Caritas oraz podczas WOŚP. Od lat wspieramy schronisko "Kundelek". Zbieramy też żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi Wysoka Głogowska. W bieżącym roku, obejmujemy wsparciem rodzinę, której dziecko jest dotknięte chorobą nowotworową. Za okazaną, w tych ostatnich dwóch działaniach pomoc, odwdzięczmy się mieszkańcom wsi, wręczając im kartki świąteczne lub aniołki, podczas przeprowadzania akcji.

           Te wszystkie działania nie mogłyby być realizowane bez pomocy i życzliwości wielu osób, którym za dotychczasową, niezwykle owocną współpracę serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Stopa - Wołowiec
pedagog ZS w Wysokiej Głogowskiej

 

 Copyright © 2021 Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej  Rights Reserved.