Co roku 26 września na całym naszym kontynencie świętuje się językową różnorodność Europy w ramach Europejskiego Dnia Języków. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta, ale świętowaliśmy nie tylko 26 września 2019 roku. Na szkolne obchody EDJ 2019 złożyły się różne działania językowe.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej otrzymali wspaniałą możliwość uczestniczenia w zajęciach kształtujących kreatywność z języka angielskiego. W ramach cotygodniowych spotkań 14 siódmoklasistów realizuje projekt eTwinning "Be Aware of Cyber Bullying and Abuse", którego celem jest zwrócenie uwagi na problem cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie realizują ten projekt ze szkołami m.in. z Turcji i Portugalii.

Dodatkowo uczniowie klasy VII, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, sworzyli klub TED-Ed, w ramach którego będą poznawali tajniki tworzenia ustnych prezentacji, wyrażania opinii i sztuki argumentacji w języku angielskim. 

Kinga spędziła wspaniale czas z amerykańskimi nauczycielami w Polsce, a ja z kolei odbyłam podróż do USA, gdzie wzięłam udział w miesięcznym kursie na uniwersytecie Gonzaga w stanie Waszyngton. Kurs zakończył się otrzymaniem certyfikatu TESOL. Po trudach szkolenia spędziłam również kilka dni w Nowym Jorku. Poniżej moja relacja z USA.

Czytaj więcej...

 Copyright © 2019 Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej  Rights Reserved.