Od kilku lat nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Projektów Międzynarodowych INPRO w Rzeszowie, dzięki czemu co roku gościmy nowych wolontariuszy z różnych krajów europejskich, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa na kilkumiesięczne staże.

Czytaj więcej...

Choć mieszkamy w małej miejscowości na Podkarpaciu, dzięki Internetowi i aplikacji Skype, możemy kontaktować się z całym światem.

Uczniowie klasy V a, V b, VI b i VII a mają już pierwsze doświadczenia za sobą. Nie zawsze jest idealnie, ponieważ czasami pojawiają się problemy techniczne, ale możliwość porozmawiania z rówieśnikami z innych, często odległych, zakątków świata jest bezcenna. Do tej pory nawiązaliśmy kontakt z uczniami z Wietnamu, Rosji, Walii, Izraela i Szwajcarii. Z każdą grupą graliśmy w Mystery Skype, które polega na jak najszybszym odgadnięciu lokalizacji przeciwnej drużyny. Do tej pory udało nam się to raz - z grupą uczniów z Izraela. Dodatkowo opowiadaliśmy o Polsce, słuchaliśmy informacji o innych państwach, a nawet obejrzeliśmy tradycyjny taniec w wykonaniu uczennic z Rosji (choć przeszkadały problemy z łączem internetowym). Mogliśmy także zadawać dowolne pytania i udzielać odpowiedzi. 

Czekamy na kolejne spotkania!

 Copyright © 2021 Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej  Rights Reserved.