Jakie wydarzenie stanowiłoby lepsze zakończenie projektu niż Festiwal Kultur Świata, do udziału w którym zaproszono całą lokalną społeczność?

Festiwal odbył się 2 czerwca w ramach Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Główną atrakcją tego wydarzenia było Global Village przygotowane przez wolontariuszy organizacji AIESEC Polska. Wolontariusze częstowali słodyczami, opowiadali o swoich państwach. Można było sobie zrobić z nimi zdjęcia lub poprosić o napisanie własnego imienia np. w języku hindi. Gościli u nas również wolontariusze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO w Rzeszowie, którzy zaprosili mieszkańców Wysokiej Głogowskiej do udziału w grach ruchowych. Chętne drużyny zagrały w grę planszową "Kolorowy świat" zaprojektowaną przez uczestniczki projektu. Zwycięzcy otrzymali wartościowe vouchery podarowane przez Restaurację "Hindi" w Rzeszowie. Przez cały czas trwania Festiwalu można było ozdobić swoje ciało pięknym mehendi, a na zakończenie twórczyni Akademii Tańca Indyjskiego BhavRati pani Anna Początek  z córką wykonały urokliwy taniec ilustrujący piękno kultury Indii.

 Copyright © 2020 Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej  Rights Reserved.